Grup Hepsi Fan Club | Hepsi Galeri Resimler | Haberler, Duyurular |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Resimler,Avatarlar,İmzalar,Haberler ve Duyurular,Çok Tatlı Üyeler.....Daha Neler nelerr? Hadi ne duruyosun?Üye ol:)Burası Gerçek Hepsicilerin Mekanı!

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

******!ün Rüyası

4 posters
YazarMesaj
~eRenci~
En Erenci Adminn (:
En Erenci Adminn (:
~eRenci~

Nerden?? : Erenimin kalbinden :)
Mesleğin?? : Öğrenci :D
Hepsiden en sevdiğin kişi?? : EREN
Rep :
Atatürk!ün Rüyası Left_bar_bleue900 / 100900 / 100Atatürk!ün Rüyası Right_bar_bleue

Ruh halin nedir? : Atatürk!ün Rüyası Eglendirici
Hepsiden favorin ? : Atatürk!ün Rüyası 8c7a1332d6e4ab51888ace8b71f8d7d3_50
Hepsi Puanı :
Atatürk!ün Rüyası Left_bar_bleue999 / 100999 / 100Atatürk!ün Rüyası Right_bar_bleue

Atatürk!ün Rüyası Empty
MesajKonu: ******!ün Rüyası   Atatürk!ün Rüyası EmptyÇarş. Eyl. 12, 2007 6:47 am

******'ün bir rüyasini da Dr.Resit Galip Bey'den ögrenmekteyiz, "Mustafa Kemal ,Ankara'ya geldikten bir süre sonra ilginç bir rüya görmüstü. Ertesi gün bana söyle anlatti. ; "Resit Bey, rüyamda bana 'Pasam ,Inönü'den ne haber?'diye sordunuz. Bende vaziyet kritiktir' cevabi verdim. 'Kritik nedir? Anlamadim ki!'dediniz. Bende 'Bunun cevabini 15 dakikaya kadar veririm' diyerek odama çekildim."
Mustafa Kemal bana bu rüyasini anlattiginda düsman henüz Izmir'e çikmamisti, Inönü mevkii de henüz bir önem tasimiyordu. Aradan yillar geçti 2.Inönü savasi'nin kritik günlerinden biriydi. Mustafa Kemal'in arabasi Millet Meclisinin önünde durdu. Hemen yanina kosarak, telas ve endise içinde, "Pasam, Inönü'den ne haber?" diye sordum.
Aynen su cevabi verdi ;
"vaziyet kritiktir"
O zaman ben ;
"Kritik nedir? Anlamadim ki!" dedim.
O da ;
"Sana bunun cevabini 15 dakikaya kadar veririm" dedikten sonra
gülümsedi ve ;
"Hani Ankara'ya geldikten sonra bir rüya görmüsdüm,hatirladin
mi?"
Hafizami yoklayarak, rüyasini anlattim. Gülerek;
"iste, rüya ayniyle vakidir. Ben Ismet'i tanirim, göreceksin 15 dakikaya kadar kendisinden muzafferiyet haberi alacagiz." Gerçekten de 5 dakika geçmeden bir telgraf gelmis ve 2.Inönü savasi'nin da zaferle sonuçlandigini ögrenmislerdi...
******, Kurtulus savasindan çok önce, bir Türkiye haritasi çizmisti.
ATATÜRK'ÜN 1907'DE ÇIZDIGI T.C. HARITASI :
******, Kurtulus savasindan çok önce, ittihatçilarin Trakya'da 1907'de yaptiklari bir toplanti sirasinda, bir Türkiye haritasi çizmisti. Orada bulunanlarin anlattiklarina göre, o günkü Osmanli devleti sinirlariyla hiçbir ilgisi olmayan ve o zaman hiçbir anlam veremedikleri bu harita, gelecekte, yine ******'ün kuracagi Türkiye Cumhuriyeti'nin haritasi olacakti. Haritada bugünkü sinirlarimiza uymayan tek bir fark vardi ;******, bizden ayrilmasina gönlünün bir türlü razi olmadigi Kerkük'ü de Türkiye topraklarina katmisti.
DENEME UÇUSU :
Uçaklarin ilk deneme ve gelisme dönemleriydi. Fransa'da yapilan bir uçak gösterisine katilan, birçok ulusun temsilcileri arasinda, Osmanli atesesi olarak Mustafa Kemal'de katilmisti. Gösteriyi izleyenler, sirasiyla uçaga bindirilerek gezdiriliyorlardi. Sira Mustafa Kemal'e geldiginde, gösteride bulunan ve genç atesenin komutani olan sahis, birden bir rahatsizlik duyarak Mustafa Kemal'in uçaga binmesine engel oldu. Öteki temsilcilerle havalanan uçak kisa bir süre sonra düstü ve içindekilerden sag kurtulan olmadi.
ATATÜRK VE "9" VE "19" Rakkamlari :
******'ün hayatinda "9" rakkaminin kendine özgü önemli bir yeri
olmustur.Örnegin ******'ün dogum yili olan 1881 rakkami, "9"
rakkami ile birçok ilskiler göstermektedir.
1+8=9
8+1=9
18=2x9
81=9x9
18+81=99
19x99=1881
******'ün harb okuluna girdigi tarih : 1899
Vatani kurtarmak için Samsun'a ayak basti : 19/05/1919
Bandirma vapurunda yolcu sayisi 19 'dur.
Ittihat ve Terakki'nin yillik toplantisina Trablusgarp delegesi olarak katildi : 22/09/1909
Sivas kongresinde Anadolu ve Rumeli Müdafaai Hukuk Cemiyeti Heyeti Temsiliyesini kurdu : 04/09/1919
Erzurum Mebus adayligini kabul etti : 19/10/1919
TBMM tarafindan kendisine gazi ünvani verildi ve Maresallige terfi ettirildi : 19/09/1921
****** 19.yüzyilda 19 yil yasamistir.
****** 19.yüzyilin bitmesine 19 yil kala dogmustur.
******'ün ilk askeri görevi, 19.Kolordu Komutanligidir.
Mustafa Kemal ****** : 19 harften olusmaktadir.
Mustafa Kemal ******'ün nüfus cüzdaninin numarasi da 993814-B idi.
Bu sayi dizisindeki 938 rakkami öldügü yili hatirlatmakta geriye kalan 9 ve 14 rakkami da ölüm saatinin yakin bir benzeridir.
"Ne mutlu Türküm diyene" =19
"Istikbal göklerdedir" =19
Ismini farkli farkli adlarla andigimiz Sonsuzlugun Sonsuz Gücü, Bütünün Gücü....
ATATÜRK'ÜN ÖNSEZILERI :
Bunlar bir gün olacaktir... Görürsünüz, isitirsiniz...
Prof. Dr. Afet Inan "****** hakkinda hatira ve belgeler" adli kitabinda ilginç bir hatirasini naklediyor.
****** 09 ocak 1936 Persembe günü, dil ve tarih cografya fakültesi'nin açilis dersinde okumasi için Afet Inan'a :
"Tarih belgelerinin ilerideki kesifleri buna dayanacaktir. Her tarihi kisinin söyledigi sözler toplanabilecek ve böylece biz onlari kendi seslerinden ve sözlerinden dinleyebilecegiz." diyerek yaziyi verir.
Buna karsilik Afet Inan :
"Bu çok uzak bir gelecekte belki olabilecek kesfin benim ifadem olarak verilmesine cesaret edemiyecegimi" kendisine söyledigim zaman cani sikildi ve söyle dedi :
"Bunlar bir gün olacaktir...Görürsünüz, isitirsiniz..."
30 yil sonra :
****** tarafindan bu yazinin verilmesinden 30 yil sonra yine ayni ay ve günlere tesadüf eden, 01 Ocak 1966' da söyle bir haber yayimlandi :
"Venedik'in Saint Georges Adasi'ndaki Benedictis Manastiri Labratuvarlari'nda, manastir rahiplerinden Pellegrio' nun yönetiminde, seslerin ayirimi esasina dayanan çok dikkate deger arastirmalar yapilmaktadir. Italya Içisleri Bakanligi, 1962 'de baslayan bu çalismalari kontrol etmektedir. Fakat elde edilen sonuçlar halen açiklanmamistir. Saint Georges Adasi'ndaki bilim kurulunun geçmise ait sesleri toplayacak, elektronik araçlar üretmeye çalismaktadirlar. Bilim adamlari özellikle Demosten, Pitagor ve Jul Sezar'in söylevlerinden kendi sesleri ile parçalar elde etmeye ugrasmaktadirlar."
Haberin sonunda ise daha açiklayici bilgilerin su anda verilemeyeceginden bahsediliyordu.
ATATÜRK'ÜN GÖRDÜGÜ SON RÜYA :
26 Eylül 1938 tarihinde ******, rahatsizligi ile ilgili olarak ilk defa hafif bir koma atlatmisti.Prof.Dr.Afet Inan,olayi söyle anlatiyor :
"O geceyi rahatsiz geçirdi,ilk hafif komayi o zaman atlatmisti.Ertesi sabahki açiklamasinda" :
"Demek ölüm böyle olacak" diyerek "uzun bir rüya gördügünü" söyledi ve "Salih'e söyle ,ikimizde bir kuyuya düstük, fakat o kurtuldu" dedi.
******'ün, burada "kuyuya düsme" sembolü ile gördügü rüya vizyonu,kendisininde söyledigi gibi ölümün habercisiydi.
Salih Bozok'un kuyudan kurtulmasi ise bilindigi gibi, ******'ün vefat ettigi gün, buna çok üzülen Salih Bozok'un da intihar etmesi ve sonunda onun kurtarilmasini simgeliyordu.
Iste bu ATATÜRK'ün son rüyasi idi...
https://hepsigrubu1.forumdizini.com
DagL
En Gülçinci Admin
En Gülçinci Admin
DagL

Nerden?? : Loqumun GösLeRindeN
Mesleğin?? : öğrenci
Hepsiden en sevdiğin kişi?? : Ayh TabiKi Bnm GüCom xD
Rep :
Atatürk!ün Rüyası Left_bar_bleue900 / 100900 / 100Atatürk!ün Rüyası Right_bar_bleue

Ruh halin nedir? : Atatürk!ün Rüyası Uykulu
Hepsiden favorin ? : Atatürk!ün Rüyası 5000000003643334
Hepsi Puanı :
Atatürk!ün Rüyası Left_bar_bleue999 / 100999 / 100Atatürk!ün Rüyası Right_bar_bleue

Atatürk!ün Rüyası Empty
MesajKonu: Geri: ******!ün Rüyası   Atatürk!ün Rüyası EmptyC.tesi Şub. 16, 2008 1:53 am

tşk ederim tubiş
http://www.elena.sitemynet.com
saqOm*yoShym*emRem
ModeraTörr..]
ModeraTörr..]
saqOm*yoShym*emRem

Nerden?? : ßuRsaDan ßursAA /D
Mesleğin?? : a$k doKToRu (şaKa ) yha amele ÖğRenciİm i$TE
Hepsiden en sevdiğin kişi?? : hePsini çoK sewioom ama en Çokk yasemin :|
Rep :
Atatürk!ün Rüyası Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Atatürk!ün Rüyası Right_bar_bleue

Ruh halin nedir? : Atatürk!ün Rüyası Nerdeyim
Hepsiden favorin ? : Atatürk!ün Rüyası 5000000003351325
Hepsi Puanı :
Atatürk!ün Rüyası Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Atatürk!ün Rüyası Right_bar_bleue

Atatürk!ün Rüyası Empty
MesajKonu: Geri: ******!ün Rüyası   Atatürk!ün Rüyası EmptyPaz Şub. 17, 2008 3:55 am

SAoL pAyLAŞıMn İçİn CanIm:)Smile
http://emrebelozoglufan.mutluforum.org/index.htm
cemreji_büşra
BüŞRaNıN MaviŞ MeLeĞi
BüŞRaNıN MaviŞ MeLeĞi
cemreji_büşra

Nerden?? : samsun
Mesleğin?? : öğrenci
Hepsiden en sevdiğin kişi?? : cemroshum
Rep :

Ruh halin nedir? : Atatürk!ün Rüyası Nerdeyim
Hepsiden favorin ? : Atatürk!ün Rüyası 8c7a1332d6e4ab51888ace8b71f8d7d3_50
Hepsi Puanı :

Atatürk!ün Rüyası Empty
MesajKonu: Geri: ******!ün Rüyası   Atatürk!ün Rüyası EmptyC.tesi Ağus. 09, 2008 10:42 am

teşekkürler
http://hepsiciprensesler.goodbb.net/

******!ün Rüyası
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-